Zrozumienie psychoterapii i jej działania – Psychoterapia

psychoterapia jest często nazywana terapią mówioną i to właśnie będziesz robił, gdy Twoje leczenie będzie kontynuowane. Ty i twój psychoterapeuta zaangażujecie się w dialog na temat twoich problemów i jak je rozwiązać. Czego należy oczekiwać, kontynuując psychoterapię? W miarę rozwoju psychoterapii będziesz kontynuował proces budowania zaufania i relacji terapeutycznych z psychoterapeutą. W ramach trwającego procesu poznawania Ciebie, Twój psychoterapeuta może zechcieć przeprowadzić pewną ocenę. psychoterapeuci są przeszkoleni w zakresie podawania i interpretowania testów, które mogą pomóc w określeniu głębokości depresji, identyfikacji ważnych cech osobowości, odkrywaniu niezdrowych sposobów radzenia sobie z problemami z alkoholem lub identyfikowaniu trudności w nauce. Jeśli rodzice zwrócili uwagę na inteligentne dziecko, które mimo to boryka się z trudnościami akademickimi, psychoterapeuta może ocenić, czy dziecko ma problemy z edukacją, czy nie. Wyniki badań mogą pomóc psychoterapeucie w zdiagnozowaniu problemu lub dostarczyć więcej informacji o tym, jak myślisz, czujesz i zachowujesz się. Ty i twój psychoterapeuta będziecie również nadal zgłębiać twoje problemy poprzez rozmowę. Dla niektórych osób sama możliwość swobodnego mówienia o problemie przynosi ulgę. Na wczesnym etapie psychoterapeuta pomoże Ci wyjaśnić, co Cię niepokoi. Następnie przejdziesz do fazy rozwiązywania problemów, pracując wspólnie nad znalezieniem alternatywnych sposobów myślenia, zachowania i kierowania swoimi emocji. Podczas sesji odgrywasz nowe role i odrabiasz pracę domową, ćwiczysz nowe umiejętności. W miarę postępów, Ty i Twój psychoterapeuta będziecie oceniać postępy i ustalać, czy pierwotne cele wymagają przeformułowania, czy też rozszerzenia. W niektórych przypadkach twój psychoterapeuta może sugerować zaangażowanie innych. Jeśli masz problemy z relacją, na przykład, współmałżonka lub partnera należy włączyć do sesji. Podobnie, osoba mająca problemy z rodzicielstwem może być zainteresowana przyjściem z dzieckiem. A ktoś, kto ma problemy z interakcją z innymi, może skorzystać z psychoterapii grupowej. Kiedy zaczynasz rozwiązywać problem, który doprowadził cię do psychoterapii, będziesz również uczyć się nowych umiejętności, które pomogą Ci spojrzeć na siebie i świat w…

W czym może pomóc makijaż permanentny?

Każda kobieta marzy o perfekcyjnie wykonanym makijażu. Jednak codziennie jego wykonywanie nie zawsze do tej perfekcji prowadzi. Jest to spowodowane brakiem czasu, pośpiechem, albo złymi kosmetykami. Jak można temu zaradzić? (więcej…)

Terapia małżeńska

Cotygodniowe spotkania i od sześciu do dwunastu miesięcy wspólnej pracy - tak właśnie wygląda obraz terapii małżeńskiej, prowadzonej przez psychologa z Warszawy. Czy wizyty tego typu pomogą nam uniknąć rozwodu i uratować związek, który wisi na włosku? (więcej…)

Co to jest trening personalny?

Każdy, kto nie lubi chodzić na siłownię a chce szybko pozbyć się kilku nadprogramowych kilogramów i ładnie wysmuklić oraz wyrzeźbić swoją sylwetkę powinien pomyśleć o treningu personalnym. (więcej…)